Disfagia si odinofagia

Refluxul gastroesofagian

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

buna sunt nicoleta asi dori sa stiu daca aceasta boala se agraveaza eu mam operat laparoscopic asi vre sa stiu daca ar putea aparea complicati multumesc

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna sunt nicoleta asi dori sa stiu daca aceasta boala se agraveaza eu mam operat laparoscopic asi vre sa stiu daca ar putea aparea complicati multumesc

comentarii utilizatori

acum 14 ani

buna ziua .va cer ajutorul in legatura cu tatal meu in varsta de 60 de ani care a fost descoperit acum 5 luni de zile cu un cancer esofagian gr. 4 cu metastaza pulmonara.a facut 5 serii de citostatice si a trbuit sa-i montam un stent pe esofag pt. ca incepuse sa se inece.va rog frumos ,daca puteti sa ne ajutati cu ce am putea sa-l hranim pt. ca neau fost interzise fibrele vegetale care erau importante in alimentatia lui.suntem dezorientati,tin sa mentionez ca ultimul tomograf ne arata ca boala sa stationat.tatal meu nu sta in pat si se pare ca vrea sa lupte.va rog ajutatima si indrumatima spre o alimentatie buna.va multumesc