Sunt eu de vina ?

Psihologia cuplului

Postata de Valentin cu un an in urma.

Am o problema si nu stiu ce sa fac. Imi place de o persoana de sex opus, o simpatizez dar cand aflu ca si ea ma place si incearca o relatie cu mine deja nu ma mai atrage. Incep sa ii gasesc defecte si lucrurile care nu-mi plac la respectiva persoana. Problema este ca nu s-a intamplat numai odata. Ce sfaturi imi dati ? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este posibil sa aveti temeri sau indoieli in ceea ce priveste relatiile. Un psihoterapeut va poate ajuta sa va imbunatatiti abilitatile de comunicare si de relationare, ceea ce poate fi benefic in gasirea si mentinerea unei relatii sanatoase.

Va recomandam sa va programati la un psiholog: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Mai multe informatii despre tehnicile de comunicare puteti afla din articolul:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/tehnici-de-comunicare-sanatoase_11612