Polip ovarian ?

Polipi de col uterin

Postata de Maria cu 11 luni in urma.

Bună ziua, mama mea a fost operata de poil ovarian în urma biopsiei s-a dovedit a fi malign. După tratamentul prescris aproximativ 2 ani a fost totul bine. Menționez ca are 54 ani, dar de ceva timp urinează cu sânge și are dureri. Acum 2 săptămâni i-a venit și menstruația. Maine are programare pentru consultație la ginecolog. Poate fi cancer?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este important ca mama dumneavoastra sa mearga la programarea pentru consultatie la ginecolog si sa discute toate simptomele si preocuparile sale cu medicul. Pe baza examenului fizic si a rezultatelor testelor suplimentare, medicul va putea oferi o evaluare adecvata si poate recomanda investigatii suplimentare.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/cancerul-cervical_753
sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/cancerul-cervical-stadializare-si-tratament_760