Ovare polichistice?

Ovare polichistice

Postata de Hasa Ana cu un an in urma.

Buna ziua,
Am 28 ani,din decembrie 2021 incerc sa raman gravida.
In martie 2022 am fost la medic,care mi.a descoperit un ovar polichistic,dar nu mi.a recomandat nici un tratament.
Abia acum o luna cand am revenit la control pt ca nu raman gravida,mi.a dat sa iau Myo Sun plus si Profecund.
Cautand sfaturi pe net,am ramas nedumerita daca eu chiar am un ovar polichistic.
Am 45 kg,1,55 inaltime,nu am fost si nici nu ma ingras oricat as manca,am mese regulate,mananc sanatos,menstruatia nu o am regulata,dar imi vine in fiecare luna,ovulatie am in fiecare luna(imi fac teste lunar),nu am nici un fel de durere menstruala,abdominala etc.
Ma gandeam sa incerc sa merg si la alt medic.
Intrebarea mea este,credeti ca sunt sanse sa mi se fi pus diagnostic gresit?De ce nu pot ramane?Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/sindromul-ovarului-polichistic_1046