Glezna ?

Oase si articulatii

Postata de Andrei h cu un an in urma.

Bună ziua , am avut o fractura în zona gleznei și am avut ghips 3 săptămâni, după ce mi am dat ghipsul jos am început sa merg câte un pic , problema e ca mi sa unflat zona gleznei ,este normal ?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna ziua,
Fracturile gleznei necesiyta o imobilizare gipsata de 6-16 saptamani, in nici un caz doar 3 saptamani.
Este absolut firesc ca glezna sa se umfle, cat timp tratamentul este inadecvat.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului