ce as putea sa fac in cazul durerii de cap ptr un copil de 11 ani

Migrena

Postata de membru295149 cu 9 ani in urma.

buna ziua am un baiat de 11 ani si de vreo 2 ani are dureri de cap in zona frontala acum de o perioada de timp acestea sau aprofundat ,este obosit si atunci cind il doare vrea sa doarma eu ii dau tachipirina de fiecare data 500 ml ptr ca caintareste 42 kg.mentionez ca sufera de cefalee si miopie astigmatism cu dioptrie ambii ochi minus 4,75 ,minus 4,25 un alt ochi .am facut toate analizele ptr acest tip ,rmn de 2 ori si nu ni sa dat un raspuns clar .multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 8 ani

Va recomand sa va adresati unui medic pediatru. Deasemenea, ar fi
bine sa aveti in vedere si posibilitatea unui tratament homeopat; pentru
prescrierea acestei terapii naturale este necesara o consultatie speciala,
individualizata, efectuata de un medic cu competenta in homeopatie.