Unde se efectueaza intreruperi de sarcina pe cale medicamentoasa?

Intrerupere de sarcina

Postata de simonacrx cu un an in urma.

Buna! Va spun pe scurt problema mea. Am o sarcina confirmata de 7 sapt si 4 zile. Am fost ieri la o doctorita care mi-a spus ca ea nu poate face avort medicamentos din motive etice, dar ca inca sunt in termen si pot merge la o colega de-a ei. Suparata fiind, am facut programare la o alta doctorita care a spus ca nu imi poate face avort medicamentos pentru ca sarcina este prea mare. Vreau ultima ultima solutie sa fie cel chirurgical. A avut cineva experiente similare si imi poate spune unde a fost? Va rog, fara propovaduiri sau pareri nesolicitate despre cum trebuie pastrata sarcina.

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Avortul medicamentos este o optiune disponibila pana la o anumita perioada de timp, dupa care se poate alege avortul chirurgical. Este important sa discutati cu un medic despre optiunile disponibile si sa puteti lua o decizie informata si sa aveti suportul adecvat inainte, in timpul si dupa procedura.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Mai multe informatii despre acest subiect puteti afla aici:
sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-medicamentos-pregatire-riscuri-si-efecte-adverse_17449
sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-efecte-secundare_7820