dezlegarea trompelor?

Infertilitate feminina

Postata de lacri lăcătuș cu 11 luni in urma.

bună am 32 de ani și mi-am legat trompele de 13 ani oare se m-ai poate face ceva răspuns vă rog mult mulțumesc

Raspunsuri (2)

acum 11 luni

Buna ziua,

Trompele uterine pot fi dezlegate printr-o procedura chirurgicala numita reanastomoza tubara. Procedura implica reconectarea sau deschiderea tubelor uterine care au fost legate anterior pentru a permite trecerea ovulului fecundat in uter si, astfel, pentru a restaura fertilitatea.

Pentru a obtine toate informatiile necesare despre procedura, solicitati opinia unui specialist.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Infertilitate-feminina/inversarea-ligaturii-trompelor-uterine_9402

lacri lăcătuș

acum 10 luni

unde aș putea găsi o clinică pentru inversarea ligaturi trompelor