Ce trebuie sa fac să rămân însărcinată?

Infertilitate feminina

Postata de Reti Julia cu un an in urma.

Ce trebuie să fac să rămân însărcinată?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Exista mai multe lucruri pe care le puteti face pentru a creste sansele de a ramane insarcinata:
- identificati perioada fertila
- intretineti o alimentatie sanatoasa
- mentineti un stil de viata sanatos: (Evitati consumul de alcool si tutun, reduceti consumul de cafeina)
- alegeti un medic ginecolog pentru urmarirea sarcinii si a nasterii

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/analize-medicale-premergatoare-sarcinii_1300
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/cum-poate-fi-identificata-perioada-de-maxima-fertilitatei_9349
sfatulmedicului.ro/Evolutia-sarcinii/sarcina_1059