Care e explicatia vertijiurilor?

Indigestie

Postata de dan arnautu cu 11 luni in urma.

In momentul cand ma ridic din pat sau ma asez in pat am vertijuri.in acel moment stomacul incepe sa palpite si simt cum lichidul digestiv isi schimba pozitia(vertical orizontal)

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi asociate cu o serie de afectiuni, inclusiv vertijul de pozitie sau probleme gastro-intestinale. Este important sa va faceti o evaluare medicala pentru a determina cauza simptomelor dumneavoastra si a primi tratamentul adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic internist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/vertijul-simptome-cauze-si-tratament_14822
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/ameteala-si-pierderi-de-echilibrui-tot-ce-trebuie-stiut-despre-vertij_17604