VEZICA HIPERACTIVA

Incontinenta urinara

Postata de nasturas cristina cu 13 ani in urma.

Am 29 de ani,si de 6ani sufar de vezica hiperactiva,mai precis din luna a7-a de sarcina.I-mi apasa sarcina pe vezica si urinam din sfert in sfert de ora ,ca si acum.
Va rog sa ma ajutati ca nu mai stiu ce sa fac,sint asistenta medicala si nu pot profesa din aceasta cauza.Am luat vezicare si driptane ,si nu m-au ajutat deloc.
MULTUMESC!

Raspunsuri (10)

CCriss

acum 13 ani

Eu am folosit si URICOL chiar daca este pt. infectii urinare. A functionat impreuna cu DRIPTANE. Lichide mai putine desi nu este indicat asa.

nasturas cristina

acum 13 ani

Va multumesc pentru raspuns,o sa citesc mai multe despre URICOL,dar mi-e teama sa mai iau pastile.Pina acum nici un medic nu m-a lamurit de ce nu pot sa retin urina mai mult de un sfert de ora desi urinez foarte putin.Lichide nu prea beau,uneori ma deshidratez.Analizele toate sint bune,iar la echo totul arata bine.Daca as stia de ce sufar ,as lua si tratamentul corect,

nasturas cristina

acum 13 ani

Am luat si naturiste,PARAPROTEX si URX de la Calivita,dar tot fara nici un rezultat,nici macar o ameliorare.Cel mai grav este ca nu pot dormi deloc noaptea si sint foarte ,foarte obosita,nu mai reusesc sa fac nici curatenie in casa ,pentru ca nu mai am putere.Sint prea slabita ,e mai rau ca,la schimbul trei.

Iuli

acum 13 ani

Sigur nu este diabet? Ati facut o ecografie sa nu aveti vreo formatiune care apasa pe vezica?

nasturas cristina

acum 13 ani

Nu,glicemia este normala,iar la ECHO nu apare nimic sau poate nu au vazut bine?

Iuli

acum 13 ani

Nu renuntati, cautati de unde vine aceasta problema pana gasiti. Este aproape imposibil sa nu fie nimic. Faceti toate analizele posibile.

nasturas cristina

acum 13 ani

Nu o sa renunt.La sfirsitul lunii plec la Roma,am primit o oferta de munca la un spital de acolo,cind ajung ma duc direct la un cabinet particular.Dar oare cum ajung pina la Roma,i-mi pun PAMPERS?Vai de mine ce am ajuns!O sa rida fiul meu de mine!

nasturas cristina

acum 13 ani

Am uitat sa va spun ca am facut si un test de BIOREZONANTA si mi-a iesit bacilul E-coli si Candida.Pentru asta am luat tratament o luna si jumatate cu PARAPROTEX si URX.

Mihaela

acum 13 ani

Am citit cele spuse mai sus de voi si eu am aceeasi problema. Se pare ca este vezica hiperactiva. Ce ma supara este ca tratamentul este decat pentru o perioada de timp...apoi simptomele reapar, se pare pentru tot restul vietii..

Adam Paul

acum 8 ani

Saint asistenta medicals is am cautat. Patru ani. Tratament si. Am gasit. Medicamentul cimbalta care. Trebe. omandat de. Un. Dr. Psihiatru. Se. Mai. Zice duloxatina