Va rog?

Hepatita

Postata de Edi cu un an in urma.

31OCT-TGP=113 TGO=80(DUPA O RACEALA PUTERNICA DE M-A INTORS DE CATEVA ORI TRATATA CU ANTIBIOTIC-RESTUL ANALIZELOR TOATE OK PE FICAT) TRATAMENT ESENTIALE SARGENOR+SPLINA 16 CM
07NOI-Splina 15,6
11-NOI TGP=80 RESTUL OK
15-NOI EPSTEIN-BARR SI CMV POZITUV
16-Noi-tratament isoprinosine,astenor
Vitamine
03dec-Ebv igm negativ Cmv pozitiv
03-Splina 11,7,ficat normal (mereu a fost omogen si in masarutori normale)
Poate sa mai fie ceva?am trait un soc cu aceea splina ...

Raspunsuri (1)

Edi

acum un an

Mentionez ca am luat si cam multe antiinflamatoare gen ibuprofen algocalmin..Acuma mai sunt putin obosit si mai am o stare de caldura dar nu temperatura o masor constant..Mai am 1 luna de isoprinosine si astenor...am facut toate analizele pe ficat ldh,ggt,tgo,tgp,amilaza,creatinina,bilirubina toate analizele de genul si au fost bune mereu plus ca sunt vaccinat hepatic de mic...mentionez ca am trait o trauma cu aceea splina de la siteurile de pe net fiindca spuneau boli incurabile..