hepatita?poate reaparea?

Hepatita Hepatita A Hepatita B Hepatita C
+1
Vezi toate grupurile

Postata de membru336645 cu 6 ani in urma.

buna ziua, o nelamurire , daca eu sunt purtator antigen de mic de la varsta de 2 ani (am luat din spital, pe vremea aia se folosea o singura seringa pe multi copii.. am luat tratament cu esentiale o perioada ) iar analizele imi ies in felul urmator :
Ag HBs (screening) - pozitiv
Anti - HBs (cantitativ) -

Raspunsuri (4)

membru336645

acum 6 ani

Ag HBs (screening) - pozitiv
Anti - HBs (cantitativ) -

membru336645

acum 6 ani

buna ziua, o nelamurire , daca eu sunt purtator antigen de mic de la varsta de 2 ani (am luat din spital, pe vremea aia se folosea o singura seringa pe multi copii.. am luat tratament cu esentiale o perioada ) iar analizele imi ies in felul urmator :
Ag HBs (screening) - pozitiv
Anti - HBs (cantitativ) - 2
Anti -HCV - negativ
ar trebui sa ma ingrijorez? adica hepatita poate reaparea? am fost la boli infectioase si tropicale si am facut urmatoarele analize
Leucocite -5500
Neutofile -53.8
Limfocite -37,8
Monocite -7,3
Eozinofile -0,7
Bazofile - 0,4
Neutrofile -2900
Limfocite -2100
Monocite -400
Eozinofile - 0
Bazofile - 0
Eritrocite - 5.50
Hemoglobina - 15,9
Hematocrit - 46,8
MCV -85,1
MCH -28,9
MCHC - 33,9
RDW -13,3
Trombocite -207000
Volum Mediu Plachetar -9,2
VSH1h - 12
Fosfotaza alcalina - 52
ALT/TGP - 44
toate par a fi in regula nu sunt pe alt font , si asistentele si medicul mi-a zis ca fiind purtator antigen hepatita b foarte rar poate revenii sau deloc, si as vrea sa stiu este necesar sa mai fac ceva analize?

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.

membru336645

acum 6 ani

acest site nu se intituleaza sfatul medicului? am postat in speranta ca un medic specialist imi va raspunde la intrebare , daca d-voastra ma trimiteti la un medic pentru interpretarea analizelor care mai este scopul acestui site?