hepatita b

Hepatita

Postata de BOGDAN22125518 cu 15 ani in urma.

am hepatita Bsi fac tratament cu interferon de 8 luni si acum a inceput sa ma manince pielea mia iesit niste puncte rosii miau disperut dar tot mai am mincarimi medicul de familie mia dat claritin si calciu lactic cum scap de aceste mincarimi si cui pot sa trimit niste analize?

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

Claritinul si calciul lactil ti s-au prescris pentru alergie, presupun, care se manifesta prin mancarimi si pete rosi. Trimite ce ai spus si aici, dar la sectiunea consulta medicul, sus in stanga, la un alergolog. Sanatate deplina!

alin58

acum 15 ani

Mancarimile apar pe perioada tratamentului cu interferon si dispar, de regula, dupa aceea. Te sfatuiesc sa nu mai iei pastile, aplica local alcool mentolat sau incearca sa ignori mancarimea.

dani

acum 13 ani

cum scap de cinul asa cu hepatita?????????????