Hepatita b cronica...?

Hepatita

Postata de Utilizator11534032181 cu 5 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu 3-4luni, din dorinta de a ramane insarcinata, mi-am facut cateva analize, ag hbs mi-a iesit pozitiv, la fel si anti-hbc....au urmat si alte serii de analize: anti hbs- negativ, ag hbe - negativ, anti hbe- pozitiv, viremia 71 UI. Transaminazele au iesit normale, la fel si restul de analize... Mi-am facut si eco, totul perfect normal. Dl. Doctor mi-a spus ca ar fi hepatita cronica.... si mi s-a dat silimarina.... va rog sa-mi spuneti cat de grava e situatia.... si se poate estima aproximativ de cand sunt infestata, ac***a in vedere ca viremia nu este foarte mare? Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-cronica-cu-virus-b-cum-se-pune-diagnosticuli_683