Cum rezolv lipsa erectiei ??

Disfunctii sexuale masculine

Postata de IonuČ› cu 6 luni in urma.

Buna seara ,am avut acum 2 ani o problema cu erectia ,practic ,brusc nu am mai avut erectie ,dupa un ratament dat de un doctor urolog ,a parut sa se amelioreze ,am ajuns la endocrinolog ,la recomandarea urologului ,apoi am facut un CT cerebral ,mentionez ca intre timp am tot facut analize si imi ieseau ca am cadere de testosteron si prolactina ,dupa CT mi s-a spus ca am ca o tumora care imi cauzeaza scaderea testosteronului ,dupa un tratament cu testosteron (unguient ) am inceput sa ma simt bine ,erectie normala si chiar si la cel mai mic stimul din parte sotiei ,asta pana acum o saptamana cand brusc am observat ca nu mai am erctie nici dimineata sau noaptea ,ce ar trebui sa fac ?Mulțumesc?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Ac***a in vedere ca ai avut probleme cu nivelul de testosteron si prolactina, este posibil ca acestea sa fie implicate in lipsa erectiei tale. Este important sa consulti endocrinologul pentru a discuta despre aceste aspecte si pentru a ajusta tratamentul in functie de nevoile tale.

De asemenea, este recomandat sa consulti un specialist urolog pentru a evalua starea sanatatii tale sexuale si a identifica cauzele posibile ale lipsei erectiei. Urologul poate investiga si alte probleme potentiale, cum ar fi tulburarile de circulatie sau factorii psihologici care pot contribui la aceasta problema.

In plus, poti lua in considerare adoptarea unui stil de viata sanatos pentru a sprijini functia erectila. Aceasta include exercitiul regulat, alimentatia echilibrata, reducerea stresului si evitarea obiceiurilor nesanatoase, cum ar fi fumatul si consumul excesiv de alcool.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/11-factori-care-determina-probleme-de-erectie_8680