Am probleme cu ciclul menstrual si cu viata sexuala , ma puteti ajuta ?

Disfunctii sexuale feminine Lipsa menstruatiei

Postata de MembruMobileAppdascaluandree2018 cu 6 ani in urma.

Buna ziua , de cand mi a venit prima oara ciclu am avut probleme , la un an dupa venirea primei scurgeri mentruale am fost operata de chist ovarian , neac***a de 4 luni ciclu. In vara am luat pastile pe baza de hormoni de la ginecolog pentru a mi venit , mi a venit o luna si apoi pauza 4 luni , am luat iar pastile , mi a venit , 2 saptamani jumate , si acum nu imi mai vine de 2 luni ... Iar de viata sexuala nu mai spun ... De cand mi am inceput viata sexuala (3ani ) cu un singur partener , nu am avut orgasm, dar nici placere , durere in timpul actului sexual sau nimic , pe deasupra am o scurgere alba ... Am facut o lama si mi a aratat ca nu am nimic .... Ma puteti ajuta ?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua.
Iti recomand sa mergi la medicul homeopat. Pana atunci, de la Plafar, poti sa iei extract de mladite de zmeur si extract de coacaz negru - citeste prospectele, se iau impreuna. In ceea ce priveste anorgasmia, iti recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala, pe care o poti face cu mine sau cu alt specialist. Daca doresti sa discutam, ma poti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!