Salutare ,ce tratament îmi recomandați ?

Disfunctie erectila

Postata de Damian cu 2 luni in urma.

salutare! am 36 de ani și de vreo 3 zile nu mi se mai scoală penisul,nici la masturbare,acum sunt în franța până pe 2 aprilie, ce tratament recomandați sa iau? Mulțumesc!"

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Problema pe care o experimentati poate fi cauzata de diverse probleme de sanatate fizica sau psihologica. Nu este recomandat sa incepeti un tratament fara sa consultati in prealabil un medic. Tratarea acestei probleme depinde de cauza care sta la baza ei, deci cel mai bine ar fi sa va adresati unui urolog sau unui medic specialist in probleme de disfunctie sexuala.

Totusi, la o prima evaluare, incercati sa va odihniti adecvat, sa reduceti consumul de alcool si tutun daca acesta este cazul, si sa aveti o dieta echilibrata. Stresul si anxietatea sunt deseori la baza acestui gen de probleme, asa ca incercati sa va relaxati si sa gestionati eventualele probleme emotionale sau psihologice.

Recomandarea noastra este sa nu intarziati prea mult o vizita la medic si sa discutati cu acesta despre problema dvs pentru a gasi cea mai buna solutie.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/disfunctii-sexuale-la-barbati_689