Incompatibilitate sau alt tip de probleme?

Disfunctie erectila Disfunctii sexuale masculine Psihologia cuplului Psihologie si psihoterapie Sex si probleme sexuale Tulburare de dorinta sexuala hipoactiva
+3
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11571202815 cu 4 ani in urma.

Sunt cu un tip de 6 luni.Niciodata,in aceasta perioada,sexul cu el nu a fost ceva wow Dar ok ,însă in ultimul timp,de vreO 2 luni am început sa ne implicam tot mai mult in relatie,sa avansam,sa ne îndrăgostim.Problema este ca el nu mai reușește sa termine și/sau mai grav de atat in ultimul timp nu reușește sa și mențină erecția.Edte o situație foarte nasoala și pt mine și nu stiu cum sa gestionez,am mereu senzația ca nu i place ce i fac,ca nu l atrag etc...Am aflat ca îl stresează foarte tare gândul ca trebuie sa și anunțe parintii ca noi doi suntem intr o relație.Eu am mai fost căsătorită și am un copil.Nu se aștepta sa ajungem aici,sa ne implicam.Am incercat sa ne despartim de mai multe ori însă e greu,suntem compatibili din toate punctele de vedere.Oare nu suntem compatibili sexual???Mie tot mi se pare ciudat.E posibil asta sa fie cauza,psihologic?Va rog un sfat.Multumesc

Raspunsuri (2)

Utilizator21566990916

acum 4 ani

Parerea mea e ca tipul e stresat ca poate nu reuseste sa faca o partida de sex asa ca lumea si tocmai din cauza asta scad sansele...lantul slabiciunilor, cercul vicios. Parerea mea e sa faceti preludiu un pic mai prelungit, fara graba, cu mangaieri in zona organelor genitale, pana incepe sa se faca si lubrifierea si vine si pofta si-atunci situatia se rezolva. Succes.

Utilizator11571202815

acum 4 ani

Am incercat ai asa...am și discutat...aceeași chestie. :(. Spune ca asta este motivul.E posibil oare?