gusa nodulara ltd

Dezechilibrele hormonale

Postata de letytia cu 11 ani in urma.

acum 3 luni am fost depistata cu gusa nodulara ltd de 2x2,5x5cm[12,5ml]am facut analiza tsh dupa 3 luni si a iesit buna dar nu mi se da tratament pentru nodul de ce poate scade?

Raspunsuri (6)

dani

acum 11 ani

pentru ca tsh-ul e bun inseamna ca glanda tiroida functioneaza in parametri normali,deci acel nodul nu face probleme,continuati cu medicatia prescrisa de medic si nu omiteti un controlul la 3-4 luni

letytia

acum 11 ani

buna seara multumesc pentru raspuns dar aici e problema ca nu mi s-a dat nici un medicament,si pe mine ma deranjeaza in git ,am o usturime parca ma arde incontinuu,amzis la medic dar nu mi-adat nimic m-a chemat peste 6 luni adica in martie.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac si cum sa procedez,imi este frica.

Andrei

acum 11 ani

Tratament medicamentos nu exista.Nodulul are indicatie chirurgicala...eventual se poate face o punctie.

tatiana

acum 9 ani

Mama mea are gusa nodulara si este programata pe 18 iunie la Porhon si are TSH mic 0,664 ce medicament trebuie sa ia sa-i creasca ca sa poata fi operata

iulia

acum 10 ani

am fost diagnosticata cu GUSA NODULARA LTD nodul de 4 cm,spunetimi va rog cat de grav este,ce restrictii am in alimentatie?

corbu andreea

acum 8 ani

Buna ziua am fost depistata cu gusa nodulara ltd si am tsh 3 este de operat???