Tratament

Depresie

Postata de Leoaica84 cu 12 ani in urma.

Am inceput tratamentul in urma cu cateva zile. Am fost la un doctor psihiatru, mi-a confirmat banuiala, am depresie...destul de severa! Mi-a recomandat Anxiar, Grandaxin, Ivryx si doar in caz de nevoie Stilnox. Am impresia ca sunt tot timpul beata, drogata, nu mai am control normal asupra mea, sunt molesita, mi-e somn...si banuiesc ca e de la Anxiar. E normal? Asa o sa fiu pe toata perioada tratamentului?

Raspunsuri (3)

Psihoterapeut Florentina Bocai

acum 12 ani

In ceea ce priveste tratamentul medicamentos, va poate da un raspuns numai un medic psihiatriu. SIgur, aveti nevoie de psihoterapie si sa stiti ca daca tratati cu seriozitate situatia si va implicati in terapie, rezultatele sunt frumoase! Numai bine,

Psih. Delia Mihaela

acum 12 ani

F adevarat ce a spus colega mea, va recomand si eu cu multa caldura si incredere psihoterapia.
O zi buna.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

in afara de cele scrise mai sus, daca tratamentul are reactii adverse, trebuie sa va prezentati la medicul dumneavoastra psihiatru pentru modifciarea acestuia. doar dansul are aceasta posibilitate.

va urez o zi buna