Cind ai nevoie de un psihiatru?

Depresie Tulburari psihice

Postata de Utilizator21611547170 cu 3 ani in urma.

vreu sa intreb cind ai nevoie sa mergi la un psihiatru??

Raspunsuri (4)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 3 ani

Buna ziua,
Puteti scrie aici despre simptomele fizice si psihice pe care le experientati, durata si frecventa acestora. Vedem daca este cazul sa cautati ajutor specializat. Sau faceti o programare la psiholog si vedeti ce plan de tratament va recomanda, daca este cazul sa va vada si un medic psihiatru pentru o eventuala schema medicamentoasa.
De asemenea, puteti lua legatura cu medicul de familie si sa ii relatati despre dificultatile, starile neplacute, senzatiile fizice etc, daca acesta considera ca este cazul o sa va elibereze o trimitere pentru consultul psihiatriac.

Raspuns marcat ca spam. Multumim!
Vezi raspunsul
Utilizator21611547170

acum 3 ani

ginduri la sinucidere,nu ma pot satura de somn,si in fiecare zi ma magita in cap(mintii)nici nustiu cum sa zic,toata odata si ma doare,pierderea plăcerii de a face activitățile pe care le facem!

Utilizator21611547170

acum 3 ani

si plac cu usurinta in fiecare noapte!

Raspuns marcat ca abuz
Vezi raspunsul
Utilizator21611547170

acum 3 ani

sunt mai tacut si sunt o fire sensibla!