Sideremie si eritrocite mari?

Cresterea si dezvoltarea copiilor Dereglare hormonala de crestere la copii si adolescenti

Postata de MembruMobileApp1494536929 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,
Fiul meu are aproape 8 ani si are sideremia 139 (fata de 96) si eritrocitele 5.24 (fata de 4.9). Celelalte analize sunt bune: feritina, transferina, coeficientul de saturatie al transferinei. Splina este in limite normale. A luat aproape 7 luni Singulair, si in aceasta perioada uneori Aerius, Asta15 si Minimartieni. Va rog sa imi spuneti ce analize ar trebui sa ii mai fac.
Cu multumiri, L. Ruta

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-respiratorii-la-copii/astmul-bronsic-la-copii_227