cazatura la bebelus?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Georgiana cu un an in urma.

Buna ziua , bebelușul meu de 9 luni este neastâmpărat și de câteva ori s-a lovit la cap .Am observat că avea sânge într-una din nari.Prima oară când a cazut nu ii cursese nimic,însă dp căzătura aceasta am observat.Cazatura a fost din pat pe parchet.El este vioi,jucăuș,are un comportament normal insa sunt ft speriata.Ma gândesc să îi fac un tomograf pt a vedea dacă este ok.Nu înțeleg dc avea să fie în nas.😐Va rog mult sa mă ajutați cu un sfat.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Traumatism-craniocerebral/comotiile-cerebrale-in-cazul-copiilor_17506

Can yamen

acum un an

adresa_web_filtrata