Schimbarea laptelui praf ?

Constipatia si diareea copilului

Postata de Utilizator11621530031 cu 2 ani in urma.

Buna seara , o întrebare , cum ați procedat când ați schimbat laptele praf. Noi până acuma i-am dat Aptamil 1 și avea foarte multi colici, scremea foarte mult și plângea. Astăzi am schimbat pe Nan 1 confortis. I-am dat din prima 4 lingurițe rase la 120 ml, la primul biberon totul a fost bine ,nu a mai scremut și a dormit bine
Deja de la al doilea biberon a început să plângă excesiv de mult. Oare nu îi merge laptele sau i-am dat prea mult dintr-o dată ? A fost schimbarea prea brusca ? Trebuia să ii dau mai puțin ?

Raspunsuri (2)

IonelaC

acum un an

Si noi avem aceeasi problema de la aptamil.Am incercat topfer dar se pare ca nu i merge nici acesta.Vad ca postarea e de acum un an.V as ruga daca imi puteti spune cum ati procedat?

Mădălina

acum 10 luni

Bună!și noi avem aceeași problema de la aptamil,se constipa și are colici,as vrea sa ii schimb laptele cu Nan.Voi până la urmă cum ați făcut?