copil constipat

Constipatia si diareea copilului

Postata de o stea cu 11 ani in urma.

Va rog sa-mi spune-ti ce as putea sa mai dau copilului pt constipatie.(are 4 ani).Iam dat debridat 2 sticlute,dar nu si-a revenit.cum nu-i mai dau,se constipa din nou.Incerc sa-i dau sa manance cat mai sanatos...(tarate,supe)si tootusi...nu face decat la cateva zile.

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 11 ani

Asa o fi tranzitul lui intestinal, are o digestie mai lenta.Daca vreti sa fiti mai sigur consultati un pediatru sa va zica daca are ceva sau nu.Daca ziceti ca ii dati alimente bogate in fibre si fructe crude cred ca nu ar trebui sa fie constipat, mai ales ca ii dati si debridat.Cel mai bine il duceti la pediatru si va veti lamuri.

membru241983

acum 11 ani

Puteti incerca cu suc de morcovi dimineata pe stomacul gol, daca il refuza acelasi rezultat are si marul pe stomacul gol si multe iaurturi, daca se poate sa faceti iaurtul in casa.