Constipatie cu sange

Constipatia si diareea copilului

Postata de Nicoleta Gabriela cu 12 ani in urma.

Buna ziua...Ma numesc Nicoleta si am un baietel de 2 ani si 3 luni. Este constipat de 2 zile,asta nefiind prima oara cand i se intampla,iar cateodata mai si sangereaza. Nu vrea pe olita,banuiesc ca de durere si atunci cand face,tremura si plange. Ce este de facut? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Introduceti in alimentatie " Fulgi de ovaz " ( de la farmacie sau raionul de fainoase ale magazinelor ) in lapte sau in diverse alte combinatii , compot de prune , pulpa de pere , banana si restrictii la orez si branza de vaci.

MembruMobileApp1506542522

acum 6 ani

Buna seara ,cu toate ca problema dv este veche as vrea sa știu daca ați rezolvat problema copilului cu constipatia ...va întreb pentru ca si eu am aceeași problema cu fetita de treia ani se. Constipaa si face cu sânge..va multumesc