Se poate lua Nurofen cu teotard?

Colica Renala

Postata de Corina cu 4 saptamani in urma.

Bronșită și mă doare capul

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 saptamani

Buna ziua,

Se poate lua Nurofen impreuna cu Teotard fara probleme majore, cu toate ca ar trebui sa va consultati mereu cu medicul dumneavoastra inainte de a combina medicamente. Nurofen este un medicament anti-inflamator nesteroidian utilizat pentru a calma durerea si inflamatia, in timp ce Teotard este un bronhodilatator folosit pentru a trata bronsita si alte afectiuni respiratorii.

Totusi, este esential sa consultati un medic pentru evaluare daca simptomatologia dvs. persista sau se inrautateste.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/pneumologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Bronsite/bronsita-cauze-simptome-si-tratament_16033
sfatulmedicului.ro/Diverse/greseli-pe-care-le-poti-face-daca-iei-medicamente-fara-recomandarea-medi_15204
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/combinatii-periculoase-de-medicamente_9329