Scurgere vaginală și posibilă sarcină ?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11698574231 cu 5 luni in urma.

Bună ziua, am o scurgere vaginală la care am efectuat tratament cu ovule macmiror 3 zile (tratamentul durea 12 zile) dar am avut contact sexual la dorirea unui copil, pe 22 și 26 a existat contact, scurgerea încă există cu un miros înțepător.. ovulele nu am mai introdus ptr ca am crezut ca o sa fac rău unei potențiale sarcini, azi am făcut test dar a ieșit negativ , e posibil sa fie negativ sau mult prea devreme sa testez???

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

In cazul in care aveti o scurgere vaginala cu un miros intepator dupa un tratament cu ovule, este posibil sa fie o infectie vaginala care nu a fost inca complet vindecata. Este important sa va indreptati catre medic pentru o evaluare adecvata si un tratament suplimentar, daca este necesar.

In ceea ce priveste testul de sarcina, este posibil sa fie prea devreme pentru a obtine un rezultat precis. Pentru cele mai bune rezultate, se recomanda sa faceti testul la cel putin o saptamana dupa presupusa conceptie sau sa asteptati pana cand intarzierea menstruatiei este de cel putin o saptamana.

Daca doriti sa ramaneti insarcinata, este important sa aveti grija de sanatatea dumneavoastra inainte de a concepe.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966