Dece imi intarzie ciclu?

Ciclul menstrual

Postata de Arabela cu 4 luni in urma.

Buna ziua luna trecuta am avut ciclu pe data de 2 noiembrie si am terminat pe 6 acum suntem in 4 decembrei si ciclu nu mia venit as putea fi insarcinata multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua!

Intarzierea ciclului menstrual poate avea mai multe cauze, iar sarcina este doar una dintre ele. Alte motive posibile pentru intarzierea ciclului includ stresul, schimbarile drastice in greutate, afectiuni medicale, fluctuatii hormonale si desigur sarcina. Daca exista posibilitatea sa fii insarcinata, ar trebui sa faci un test de sarcina pentru a confirma acest lucru. In caz contrar, daca perioada ta intarzie mai mult de o saptamana, este recomandat sa discuti cu medicul pentru a evalua situatia si a identifica cauza exacta a intarzierii.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/14-motive-pentru-care-iti-intarzie-menstruatia_16108