Bună seara am o problema în urma cu trei săptămâni mia venit ciclu dar de obicei era abundent acum nu a fost problema este ca de atunci nu se mai oprește nu am ciclu ca de obicei , Abundent dar sângereze uneori su cheaguri mici?

Ciclul menstrual

Postata de Panti cu 5 luni in urma.

Bună seara am o problema în urma cu trei săptămâni am avut ciclu de atunci nu se mai oprește nu am ciclu mult dar sângereze uneori și cheaguri mici dar ciclu meu de obicei este abundent acum nu a fost asa ce pot face sa mi se oprească an uitat sa va spun eu momentan ma aflu în Germania nustiu ce sa zic sa fie și clima

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Exista cateva posibile cauze pentru sangerarea abundenta si prelungita. Unele dintre acestea pot include dezechilibre hormonale, fibroame uterine, polipi uterini, infectii sau chiar sarcina ectopica. O examinare fizica, istoric medical si eventual teste suplimentare vor ajuta medicul sa determine cauza sangerarilor si sa iti ofere sfaturi adecvate in functie de situatie. In plus, clima poate influenta ciclul menstrual, dar este necesara o evaluare medicala pentru a putea determina cu exactitate cauza simptomelor tale.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sangerarea-vaginala-ce-este-normal-si-ce-e-patologici_1176