Buna ziua am si eu o intrebare mai pot sa raman însărcinată cu un singur ovar?

Chisturi ovariene

Postata de Utilizator11581416233 cu 4 ani in urma.

Am o fetita de 6ani nascuta prin cezariana. Acun un an jumatate am fost operata pe aceiasi operatie de cezariana de chist avea 7 cm si mia afectat ovarul si am ramas doar cu ovarul drept. Eu si sotul meu ne mai dorim un bebe mai pot sa raman însărcinată cu un ovar? Doctorii mi-au zis ca da dar nu vad nici un rezultat 😳

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/ovarectomia-chirurgia-indepartarii-ovarelor_8267

Utilizator11583049607

acum 4 ani

Buna ziua. Sant o femeie de 44 de Ani. Mi s a scos ovrul drept cand aveam 21 de ani sin cauza rupturii unui chist . In prezent am doua fete de 9 si 12 ani. Da,se poate! Succes!