Plomba masea

Caria dentara

Postata de Buzzbee cu 9 ani in urma.

Astazi mi-am plombat o masea pentru ca ma durea atunci cand mancam ceva dulce.Dupa cateva ore am incercat sa manc ceva dulce sa vad daca problema a fost rezolvata.Durerea sa diminuat insa nu a disparut, este normal?

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 4 ani

Cred ca este precoce sa spuneti ca nu s-a rezolvat, pentru ca zona nu se vindeca imediat dupa plombare. Am incercat si eu o astfel de nebunie, dar mi-au explicat medicii ca trebuie sa astept. In orice caz, daca sensibilitatea reapare, este indicat sa faceti o radiografie sa vedeti daca s-a curatat bine zona. Eu asa am facut pentru a sta linistita. Daca vreti o parere profi, va recomand clinica ***