CArne in masea?

Caria dentara

Postata de Utilizator11535708774 cu 5 ani in urma.

Am o masea cariata de ceva timp, cateva luni cred.. Am tot amânat sa merg la medic deoarece mi a fost frica ac***a si 17 ani etc.. In fine.. De cateva saptamani mi a aparut o bucatica de carne ceva de genu in masea. Aceasta masea fiind si sparta. Acea "bucatica de carne" nu ma doare , nici cand o ating niciodata, doar ca daca o ating iese sange, ea e de o culoare rosie spre vanata asa.. Am zis ca e o inflamatie la gingie si se trage, si nu sa tras.. A ramas asa(ca dimensiune).. Daca ma puteti ajuta sa imi ziceti ce e si cat e de grav..
Mersi anticipat

Raspunsuri (2)

Dr. Cosmin Ulman

acum 5 ani

Este posibil ca maseaua sa aiba o perforatie si sa fie o proliferare a gingiei. In urma unui consult stomatologic se poate decide daca se poate trata (dar eu nu cred...) sau se extrage. Este grav, ca orice infectie din gura.

Dr Ulman Cosmin
Medic coordonator
adresa_web_filtrata

Utilizator11535708774

acum 5 ani

Daca nu pot ajunge de curand din cauza banilor.. Se poate agrava? Cat poate sa coste tot aces prcesc.. Daca aveti vro idee domn doctor..