Cancer mamar?

Cancer de san

Postata de eva21eva cu 6 ani in urma.

Buna,
Cam de 3 luni ma doare sanul drept in partea de sus si se simte ceva tare. Sunt si niste secretii negru/verde inchis si rosii, parca cu puroi.
Poate fi vorba de cancer sau ceva infectie?
Trebuie neaparat sa fac mamografie? Pentru ca am auzit ca sunt radiatii mari si sensibilizeaza sanul si mai tare.
Precizez ca am 47 kg pt. ca nu prea pot sa mananc, mi-e greata cam de orice. Mai nou nici prajiturile nu le mai suport (de-obicei le ador :)). Lichide beau multe, cam 2-3 l de apa/ceai. Sunt tot timpul obosita, chiar daca dorm cam 12 ore. Dupa ce ma trezesc imi vine sa mai dorm inca 12.
Mi-am facut niste analize de sange dar n-a iesit decat hemoglobina scazuta si calciu putin sub limita normala.
Simtomele astea au legatura cu sanul, sau...?

Multumesc

Eva, 29 ani

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti urgent la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/simptome-ale-afectiunilor-mamare_814