Simt mișcări în burtă, de la ce pot fi ?

Boli intestinale

Postata de Utilizator11705783537 cu 3 luni in urma.

Simt niște mișcări în burtă și spre ovare, și burta o simt balonată și am arsuri abdominale, menstruația mi a venit în fiecare lună și nici n am avut contact cu vreun bărbat, mai simt și niște pulsații sub buric în abdomen, am nevoie de ajutor

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrii pot fi cauzate de diferiti factori precum: sindromul de colon iritabil, balonare, gastrita, ulcere, infectii ale tractului urinar sau ale sistemului digestiv, stres si anxietate etc. Ar fi recomandat sa consulti un medic pentru a determina exact cauza acestor simptome.

O analiza a alimentatiei tale poate fi de asemenea utila, ca si un jurnal in care sa notezi cand apar aceste miscari, durata lor, orice fel de mancare sau bautura pe care o consumi inainte de aparitia lor si alte simptome asociate.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/balonarea-un-simptom-care-nu-trebuie-ignorat-iata-ce-boli-grave-poate-as_15367