Ma doare citeodata și cu mici înțepături în partea drea?

Boli inima

Postata de Utilizator11705054886 cu 3 luni in urma.

Ma inteapa citeodata în partea dreapta a pieptului și parca ma lovit cineva în coasta ce sa fie?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Durerea intermitenta si intepaturile in partea dreapta a pieptului pot fi cauzate de o varietate de probleme care pot fi fie minore, fie grave. Acestea ar putea include probleme gastrointestinale cum ar fi refluxul acid sau chiar costohondrita, o inflamatie a cartilajului care conecteaza o coapsa la stern. Ar putea fi, de asemenea, un simptom al unei probleme pulmonare sau cardiace. Tratamentul adecvat depinde de cauza subiacenta. Este recomandabil sa consultati un medic cat mai curand posibil pentru a determina cauza acestor simptome.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/principalele-afectiuni-asociate-durerilor-in-piept_16822