O umflătură mică pe penis ?

Boli genitale masculine

Postata de Anonim cu 2 luni in urma.

Bună ziua,am o întrebare ,cu câteva zile în urmă aveam pe penis nici puncte de grăsime ,albe,am umblat la unul dintre el încercând să l sparg,dar s a făcut mai mare ,ca și o umflătură ,de culoare albă,ca și un coș ,nu doare ,nu ustură ,oare ce este ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

S-ar putea sa aveti un chist sebaceu, care se formeaza atunci cand glandele sebacee se blocheaza. Aceasta este o afectiune comuna si nu este de obicei o cauza de ingrijorare. Cu toate acestea, daca umflatura devine dureroasa sau se inroseste, este posibil sa fie infectata si sa aveti nevoie de tratament.

De asemenea, ar fi bine sa consultati un medic, pentru a se confirma acest lucru si pentru a vedea ce optiuni de tratament aveti.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/boli-ale-aparatului-genital-masculin-generalitati_612