Durere la urinare?

Boli genitale masculine

Postata de Ciocan Iulian daniel cu o luna in urma.

Durere cxxx stang usturime la urinare

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Simptomele descrise pot sugera o posibila infectie a tractului urinar, probleme cu rinichii, precum pietre la rinichi sau hidronefroza, sau o problema a sistemului reproductiv, precum orhita (inflamatia testiculului). Durerile testiculare pot fi cauzate si de un numar mare de alte condiitii, deci este esential sa faceti o programare la un medic specialist cat mai curand posibil pentru a identifica cauza exacta.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/urologie.

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/care-sunt-cauzele-infectiilor-urinare-frecventei_16666
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/hidronefroza_611
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/orhita-inflamatia-testiculului_613