Buline roșii pe picioare ?

Boli genitale masculine

Postata de George cu 10 luni in urma.

La vreun an de zile de când tatăl meu a făcut 2 vaccinuri pfizer bănuiesc că de acolo ia apărut buline roșii pe picioare ca, mici punte de cheaguri,menționez că în familie nu a avut nimeni sa fie de la vaccin ? Sau ce ar trebui sa fac tatăl 52 ani
Mulțumesc o seara buna

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,

Este recomandat sa consultati un medic dermatolog sau un medic de familie pentru a evalua petele si a determina cauza lor. Odata ce cauza este determinata, medicul va poate recomanda un tratament adecvat. Intre timp, tatal dumneavoastra poate incerca sa isi mentina picioarele ridicate pentru a ajuta la reducerea formarii cheagurilor si poate evita orice activitate care poate agrava conditia.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/mancarimile-de-picioare-cauze-si-tratament_17813