Mucus cand ma sterg pe hartie ?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11700386094 cu 2 luni in urma.

Bună seara când ma duc la baie și ma sterg am un mucus galbui nu am usturime nu am nimik nu mai cand ma sterg atâta poate sa fie și de la anticoptionale sau de la medicamente

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Mucusul galbui poate sa fie rezultatul eliminarii unei secretii normale, in special daca nu prezinti alte simptome nedorite cum ar fi mancarime, arsura sau un miros neplacut.

De asemenea, anumite medicamente sau anticonceptionale pot provoca astfel de schimbari. Cu toate acestea, in unele cazuri, mucusul galbui poate fi semnul unei infectii, asa ca ar fi recomandat sa consultati un medic daca observati ca aceasta problema persista.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966