AJUTOR URGENT!!!!!!!!?

Boli genitale feminine

Postata de Anda cu un an in urma.

Bună ziua sunt Anda, iar de câteva săptămâni am avut o mâncărime genitala nimic important. Dar de 3 zile încoace aceste mâncărimi sau transformat în usturime. De ieri dimineață durerea sa amplificat groaznic!! Efectiv ma ustura când urinez și atinge zona afectata sau când ating, nu pot merge normal când ma pun în pat, pe scaun sau pe veceu ma misc foarte încetul pentru ca ustura ca și cum cineva mi ar baga niște ace micuțe. Totul se întâmplă în zona de la anus înspre vagin acolo se manifesta cel mai groaznic. Iar pe buze unde creste par natural sub sunt ca și niște nuflaturi micuțe rău de tot acelea nu prea au treaba dar într-adevăr nu e o senzație plăcută deloc!!!! Când m am uita în zona cea mai afectata păreau ca niște rani nu știu găurile, arsuri?? Habar nu am, sunt puțin puțin galbenii iar este un miros groaznic! Ce este drept nu pare a fi herpes vaginal nu seamănă cu pozele pe care le am văzut.. Dar va rog ajutați ma cât de repede se poate nu mai pot rezista e o usturime oribila@@!!!!!!

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectia-tractului-urinar-la-tineri-si-adulti_596

Anda

acum un an

buna ziua, asta inseamna ca nici dumneavoastra nu stiti ce ar putea fi?

Roxana

acum un an

Pare a fi o infectie cu transmitere sexuala,cel mai bine mergeti la dr ginecolog pentru a va prescrie tratamentul corect.