Tratament gastrita acuta ?

Boli digestive functionale Indigestie

Postata de AdrianSebi cu 6 ani in urma.

Buna seara, sambata trecuta am fost la o nunta ... seara dupa ce am venit de la nunta am avut dureri de burta si arsuri de la gat in jos ... M-am culcat crezand ca imi trece pana dimineta, dar de fapt a douazi ma simteam foarte obosit si cu dureri la stomac... M-am dus la wc sa imi bag degetele pe gat ca sa vomit, crezand ca imi trece ... seara la fel de rau m-am simntit si m-am dus la urgente... acolo am povestit totul si m-a bagat la eco, niste analize la sange si la urina. Mi-a facut doua perfuzii: una stiu ca era cu glucoza si cealalta nu mai stiu, si dupa aia am plecat acasa, a doua zi am fost sa imi cumpar medicamente care a scris pe reteta sa le iau. si pe reteta scrie ca am gastrita acuta ... a zis sa tin regim ceva timp... va trimit analize sa vedeti. va rog frumos sa imi ziceti despre ce este vorba si cum sa tratez gastrita acuta. Va multumesc mult!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ulcerul-gastroduodenal/gastrita-acuta_3924