Pata pe fund de la ce poate sa fie ?

Boli de piele

Postata de Cristina Valcica cu 9 luni in urma.

Buna ziua!
As dori o informație. Am o pată alba pe fund si nu știu de la ce ar putea sa fie. Am fost la solar de câteva ori dupa ce pielea s-a înnegrit puțin am observat o pata alba mare pe fund iar câteodată ma si mănâncă. Oare de la ce poate sa fie si ce cremă as putea sa folosesc pentru această pata alba ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua!

Pata alba de pe fund ar putea avea mai multe cauze posibile. Este recomandat sa consultati un medic dermatolog pentru o evaluare adecvata a simptomelor si pentru a primi un diagnostic corect. Medicul va fi in masura sa ofere o recomandare adecvata privind eventualele creme sau tratamente potrivite pentru aceasta problema. Este important sa obtineti un diagnostic adecvat si sa urmati sfaturile medicului.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie
Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/ai-pete-pe-pielei-afla-de-ce-boli-poti-suferi_16783