Cum pot scapa de aceasta problema?

Boli de piele

Postata de Stefanita cu 11 luni in urma.

Salut. De cateva luni mi se roseste fata si am mancarimi in zona pometilor si nu inteleg de ce pentru ca pana acum nu am avut genul asta de probleme, Astept un sfat daca se poate. Multumesc

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi semne pentru mai multe afectiuni dermatologice, cum ar fi dermatita seboreica, rozaceea, eczema sau o alergie la produsele cosmetice.

Este important sa consultati un dermatolog pentru a determina cauza si a primi tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/10-afectiuni-comune-ale-pielii-in-randul-adultilor_12213
sfatulmedicului.ro/Acneea/ce-dezvaluie-tenul-despre-starea-de-sanatate-a-unei-persoane_9677
sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-pielii/ingrijirea-tenului_1415