Tuse, flegma și un lichid maro din când în când ?

Boala esofagiana

Postata de Utilizator11637055678 cu 2 ani in urma.

Bună ziua. Mama mea în vârstă de 80 ani, are de 2 săptămâni o tusă cu flegmă,uneori doar flegma aia fără tuse, a luat pt răceală dar nimic,alteori flegma aia se transformă într-un lichid maro ce îl varsă(asta după ce tușește foarte mult și scuipă flegma) ,după ce îi dau controloc se oprește din vărsat dar flegma nui dispare deloc,menționez ca are astm și se mai înadușă dar de când cu flegma asta mai mereu îmi spune ca se înadușă, iam mai dat aspirin plus c, a mai ajutat-o, oare ce ar fi? Și ce ar trebui sai dau?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/tusea-persistenta-ce-afectiuni-indica-si-cum-se-trateazai_17360