Avort spontan la 2 luni de sarcina?

Avort spontan

Postata de Ano-Dea cu 5 luni in urma.

Buna ziua. Acum 1 luna am aflat ca sunt însărcinată. Pana in prezent am 2 luni si o săptămâna. Azi m am trezit cu junghiuri si dureri extrem de mari urmată de o hemoragie destul de puternica si brusca plus cheaghurii. De o luna sunt înconjurată doar de stres, plus riscul ca pot pierde sarcina oricand, am dureri si sângerări mari. Credeți ca este o sarcina pierdută?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic cat mai curand posibil pentru a obtine o evaluare si un diagnostic precis. Doar un medic va poate spune cu certitudine daca sarcina este sau nu pierduta. Durerile intense si hemoragiile puternice ar putea fi semne de avort spontan, dar numai un medic va poate confirma acest lucru. In astfel de cazuri, este important sa solicitati asistenta medicala de urgenta pentru a va asigura ca primiti tratamentul si ingrijirea adecvate.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie.

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-spontan-diagnostic-semne-si-simptome_8838