Ce medic ar trebui consultat pentru stare generala p***a?

Anxietate si stres

Postata de Adriana cu un an in urma.

Buna ziua,
De cativa ani, am o stare generala p***a. Somn intrerupt, neodihnitor, stare de lesin, stare de nod in gat, tremur interior, batai neregulate ale inimii, senzatie de foame noaptea, stomac balonat si tare la pipait, eructatii dese. Manifestarile apar preponderent seara, dupa ce ma asez in pat si dau sa adorm. Apare o senzatie de lesin, cu o acuta lipsa de aer. Respir panicata de 3, 4 ori adanc si imi revin, apoi se repeta. Cand organismul este foarte obosit, adorm, fara sa mai am astfel de simptome. Consultatii la 5 cardiologi, nici unul nu a detectat nimic anormal, consult tiroida, nimic anormal, In afara de o carenta de vitamina D, nu am nimic care sa ridice semne de intrebare. Sex: feminin, varsta: 47 ani.
O zi frumoasa.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193