Alergie copil?

Alergii

Postata de andreea1986 cu 2 ani in urma.

Buna seara! Am o fetita de 4 ani si de 10 zile a fost operata de polipi si micsorare de amigdalite si dupa opertie i a aparut o alergie pe piele dar doar cand intra in contact cu aerul rece. Ii apar mai intai pete dupa care se formează bubite si o mananca iar la cald se retrag. Pediatru mi a dat sa i dau aerius si calciu dar se rezolva doar pe moment. Ce asi putea face? Ce ar putea fi? Ce tip de investigații sa fac? Mi e frica sa nu fi luat ceva bacterii din spital.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Alergiile/testele-cutanate-pentru-depistarea-alergiilor_6460