Dureri ?

Agitatie

Postata de Totyo cu 10 luni in urma.

Bună ziua,am o întindere inghinală mi-a zis doctorul in partea dreapta dar când stau intins câteodată apare rar o durere minora in partea dreapta jos in spate,e motiv să mă panichez?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,

Durerea inghinala poate fi cauzata de o intindere a muschilor, ligamentelor sau tendoanelor din zona inghinala. Acest lucru poate fi rezultatul activitatilor fizice intense sau al efortului excesiv. Durerea care apare in partea dreapta jos in spate poate avea o alta cauza, cum ar fi o problema cu rinichii, colonul sau alte organe din zona respectiva.

Este important sa consultati un medic pentru a obtine un diagnostic precis si pentru a primi tratamentul adecvat. Medicul va evalua simptomele, va face un examen fizic si poate recomanda investigatii suplimentare, cum ar fi radiografii sau ecografii, pentru a stabili cauza exacta a durerii.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/durerea-inghinala-la-barbati-cauze-si-simptome_19721